Osnovna škola Hodošan

Peti susret učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Škole

 

Peta Pisanica

Na Cvjetnicu, 28. ožujak 2010. godine

 

Povratak na početnu stranicu "Pisanice"

 

Završno izvješće

 

Cvjetnica i dolazak Uskrsa u Osnovnoj školi Hodošan  obilježeni su Petim uskrsnim susretom roditelja, učenika, djelatnika i prijatelja Škole.

Susreti su započeli tijekom mjeseca veljače kada su u matičnoj školi u Hodošanu i područnim odjelima u Svetom Jurju u Trnju i Palinovcu održavane brojne radionice na kojima su učenici, roditelji i učitelji izrađivali ukrasne predmete vezane uz dolazeći Uskrs.

Na samu Cvjetnicu, u matičnoj školi je održana već 14. po redu Sveta Misa koju je vodio župnik Darko Kelemenić. Svetu Misu pratilo je pola tisuće vjernika Hodošana, drugih mjesta župe Sveti Juraj u Trnju i šire. Uvodni govor zahvale vjernicima i svim donatorima Škole dao je ravnatelj Ivan Barić. Osvrnuo se na odgovoran, težak, ali i dobro obavljen posao učitelja u ovo osjetljivo vrijeme neimaštine. Svijet je nesmiljen prema slabijima, siromašnima, drugačijima. Teško je iz dana u dan održati nastavu bez loših primjera. Teško je ostati mali otok dobrote i humanosti. Škola ne bi mogla živjeti bez suradnje i brige roditelja te djece koja su ponos školske i župne zajednice.

Svoj doprinos „Petoj Pisanici“ dali su članovi Crkvenog zbora pod ravnanjem Nenada Glavaka, a u osiguranju objekata iskazali su se vatrogasci DVD-a Hodošan.

Nakon mise u športskoj dvorani otvoren je izvanredno posjećeni izložbeno-donacijski sajam uskrsnih pisanica, čestitki i vrijednih predmeta. Prodajom uskrsnih poklona za OŠ Hodošan je ostvaren iznos od 10.742,00 kuna, od čega je grupa učenika i roditelja iz OŠ Donji Kraljevec primila donaciju od 300,00 kuna, a Dječji vrtić Hodošan 600,00 kuna.

            Ova novčana sredstva namijenjena su materijalnom poboljšanju boravka učenika. Utrošak sredstava predviđen je Godišnjim planom i programom Škole, a na prijedlog Vijeća roditelja konačnu odluku donosi Školski odbor.

Prema prijedlogu roditelja i odlukama Školskog odbora i u skladu s planom nabave kupljen je foto-aparat EOS 500 s objektivom bez dodatne opreme za 5.902.77 te strunjače za PŠ Palinovec (3), PŠ Juraj (2) i Hodošan (1) za 7.000 kuna.

 

HVALA SVIMA!!!!

Pisanica ide dalje!!!!!!!!!!