Književni susret učenika predmetne nastave s Bojanom Meandžijom

Sveti Nikola u našoj školi
6. prosinca 2022.
Radionica “Suočavanje s kriznim situacijama”
14. prosinca 2022.

Književni susret učenika predmetne nastave s Bojanom Meandžijom

U ponedjeljak 5. prosinca 2022. književnica Bojana Meandžija predstavila je učenicima predmetne nastave svoj autobiografski roman „Trči! Ne čekaj me…“.

S velikim su zanimanjem pratili njezinu priču o danima provedenim u skloništu u Karlovcu tijekom Domovinskog rata. Mogli su, vođeni iskustvima književnice i ulomcima iz romana, zamisliti što jedno dijete razmišlja i kako se osjeća u trenucima napada na grad, dolaska naoružane osobe…mnogih ružnih trenutaka i osjećaja koje rat nosi.

Podsjetila je učenike tko su ljudi koji nam pružaju najviše ljubavi i koga najviše volimo te je susret završen obećanjem učenika da će cijelog života pamtiti rečenicu:

Obitelj je najtopliji pokrivač kada ti je najhladnije.

Mnogi učenici i učitelji na kraju su kupili knjigu koju je književnica potpisala te napisala posebnu posvetu.