Podjela svjedodžbi
22. lipnja 2021.
Započeli radovi na zamjeni pločica, vodovodnih cijevi, te uvođenju tople vode
2. kolovoza 2021.

AI School Challenge

U Hrvatskoj je krajem studenog prošle godine pokrenut besplatni online tečaj o osnovama umjetne inteligencije – Elements of AI. Edukacija je naišla na veliku potporu akademske i poslovne zajednice, a svoju podršku dalo je i Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Vlada Republike Hrvatske te premijer Andrej Plenković osobno.

OŠ Hodošan prihvatila je izazov Carneta i Ministarstva znanosti i obrazovanja te je 28 učenika naše škole zajedno s učiteljicom informatike Jasminkom Horvat steklo certifikat Elements of AI.

Za učenike svih osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj pokrenuto je natjecanje ‘AI School Challenge’ čiji je cilj motivirati školarce da upišu Elements of AI i saznaju osnove tehnologije koja nam danas omogućuje rad sve većeg broja raznih uređaja i servisa.

Sve škole koje će do 1. rujna imati više od deset učenika ili djelatnika sa završenim tečajem bit će proglašene AI školom i dobit će ekskluzivan certifikat ‘AI škola’, naravno OŠ Hodošan već je sada ispunila uvjete dobivanja prije spomenutog certifikata.

Certifikate su u našoj školi dobili učenici sedmih i osmih razreda.

7.h razred – Katija Barić, Patrik Branilović, Nika Granatir, Hana Horvat, Alex Ignac, Ema Kramar, Iva Ladašić, Borna Levačić, Matija Markač, Sofija Pandur, Pele Purić, Paula Strbad, Doroteja Šantavec, Kaja Štampar, Katja Tretnjak i Lana Zadravec.

8. h razred – Ana Bobetić, Lana Blagus, Nika Bunc, Sven Čavlek, Stela Horvat, Jakov Kramar, Melani Šupljika, Damjan Vidović, Vanja Vidović, Ivan Vlahek i Martin Zrna.