Croatian Makers Liga – CML

Sportski dan RN
16. lipnja 2021.
Podjela svjedodžbi
22. lipnja 2021.

Croatian Makers Liga – CML

Croatian Makers liga dio je projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj lige je uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju osnovnoškolskog uzrasta. Platforma na kojoj se odvija liga edukacijski je robot mBot koji na vrlo jednostavan način učenike uvodi u svijet robotike.

OŠ Hodošan uključena je u prije spomenuto robotičko natjecanje koje se ove godine odvijalo u tri kola, a natjecatelji su bili podijeljeni u dvije dobne skupine, mlađa i starija. U mlađoj su se skupini natjecali učenici 5.a razreda – Filip Tretnjak i 5.b razreda – Nela Branilović, Samuel Furdi, Tia Hruška i Simon Pandur. U starijoj su se skupini natjecali učenici 6.b razreda – Dorian Čavlek i Matija Čavlek i učenici 7.h razreda – Patrik Branilović, Erik Čanadi i Pele Purić.

Mentorica učenicima bila je učiteljica informatike Jasminka Horvat.

.