Prvi cvrkut
16. veljače 2024.
Produženi boravak
11. ožujka 2024.

Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica program je borbe protiv vršnjačkog nasilja, a obilježava se posljednje srijede u veljači. Ovaj dan počeo se obilježavati nakon događaja u jednoj školi u Kanadi. Dječak, čija je majka bolovala od raka dojke, prvi je dan škole nosio ružičastu majicu kako bi joj time pokazao svoju podršku. Nakon toga bio je izložen stalnom vršnjačkom nasilju, izrugivanju i vrijeđanju. Kada su se saznali pravi razlozi dječakovog nošenja ružičaste majice, školski kolege ipak su pokazali suosjećanje i pojavili se u školi u ružičastim majicama kako bi mu bili potpora. Tada su ružičaste majice postale prepoznatljiv simbol, a kasnije prepoznate i priznate od strane Ujedinjenih naroda. Danas ih nosimo kako bismo zajedno pružili podršku djeci – žrtvama vršnjačkog nasilja.

I u našoj se školi i ove godine prigodno obilježio Dan ružičastih majica. Svjesni što proživljavaju žrtve vršnjačkog nasilja, učenici i djelatnici škole nosili su ružičasto.