Matematička liga i Mathema

Kampiranje i terenska nastava učenika OŠ Hodošan i OŠ Orehovica
21. lipnja 2022.
Croatian Makers Liga – CML
23. lipnja 2022.

Matematička liga i Mathema

Matematička liga

Matematička liga svake se godine održava u četiri kola; Jesensko, zimsko, proljetno i ljetno kolo. Ispit se temelji na petnaest zadataka podijeljenih po razinama zahtjevnosti. Nakon svakog kola slažu se tablice po postignuću bodova svake škole koja sudjeluje na natjecanju. Nažalost, ove godine nismo odigrali zadnje kolo, pa nam se odmah isključila mogućnost za “penjanje” na bodovnoj ljestvici, no svakako smo postigli dobre rezultate. Simon Pandur i Samuel Furdi, učenici šestog razreda naše škole osvojili su 135. mjesto od ukupno 305 natjecateljskih parova. Učenici sedmog razreda, Dorian Čavlek i Nera Košak, osvojili su 90. mjesto od ukupno 259 parova. 121. mjesto od ukupno 169 natjecateljskih parova osvojili su učenici osmog razreda, Sofija Pandur i Matija Markač.

Mathema

Sudjelovali smo na ekipnom natjecanju iz matematike koje se održalo 5. svibnja 2022. godine pod nazivom Mathema. Pripremali smo se na razne načine: rješavali logičke zadatke, kvizove, proučavali zadatke prijašnjih godina… sve kako bismo postigli što bolji rezultat. Učenici šestih razreda, Hana Branilović,Simon Pandur i Samuel Furdi plasirali su se u drugo kolo i postigli zavidan rezultat. Dorian Čavlek, Teo Krznar i Nera Košak, učenici sedmih razreda, također su sudjelovali na natjecanju kao i učenici osmog razreda , Hana Horvat, Sofija Pandur, Erik Čanadi i Matija Markač. Za rješavanje zadataka imali smo 45 minuta.

                                                                               Nera Košak, 7.b