Naši učenici na Hippo Olimpijadi

Županijsko natjecanje iz tehničke kulture
18. ožujka 2023.
St. Patrick’s Day Fun
22. ožujka 2023.

Naši učenici na Hippo Olimpijadi

Hippo Olimpijada (www.hippo-croatia.com) međunarodno je natjecanje u poznavanju engleskog jezika za učenike osnovnih i srednjih škola koji uče engleski kao strani jezik. Osnovana je 2012. godine i provodi se već jedanaestu godinu zaredom. Prošle je godine sudjelovalo 67 560 učenika iz 54 zemlje, među kojima je bila i Hrvatska.

Ove je godine natjecanje po prvi puta provedeno i u našoj školi. Učitelj koordinator Denis Kirić i učiteljice invigilatori Sandra Balent i Tanja Trojko okupili su dvadeset i jednog učenika i učenicu iz naše škole od četvrtog do osmog razreda. Učenici su 17. ožujka pokazali svoje znanje u područjima čitanja i upotrebe engleskog jezika u testu koji je trajao 50 minuta.

Najbolje znanje engleskog jezika pokazale su učenice Elena Pintač, učenica petog razreda, te Ema Jesenović, učenica osmog razreda. Zbog toga su obje učenice, u svojim skupinama (HIPPO 1 i HIPPO 3), 21. travnja sudjelovale i na državnom finalu, odnosno svjetskom polufinalu, u online obliku.

Svi su bili zadovoljni iskustvom.  Nadamo se dobrom plasmanu te sudjelovanju i sljedeće godine.