Obilježavanje Dana planeta Zemlje

Integrirani dan predmetne nastave „Umjetnost je u nama“
26. travnja 2024.
Planinarenje
8. svibnja 2024.

Obilježavanje Dana planeta Zemlje

Na konferenciji UNESCO -a 1969. godine John McConnell prvi je put predstavio zamisao obilježavanja Dana Zemlje i iste je godine dizajnirana  i zastava.              U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.                                                                                                                                                Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tijekom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivoga razvoja.
Učenici OŠ Hodošan svake se godine potrude taj dan učiniti posebnim i pokazati koliko im je stalo.
Ove su godine u školskom dvorištu postavili hotel za kukce u suradnji s djelatnicima Međimurske prirode.