Održan prvi integrirani dan predmetne nastave

CIJEPLJENJEM PROTIV RAKA – CIJEPLJENJEM PROTIV HPV-a !
9. studenoga 2023.
Vrtim zdravi film
21. studenoga 2023.

Održan prvi integrirani dan predmetne nastave

Kako pomoći unesrećenom? Kako reanimirati? Postoji li dobra i loša hrana? Koliko šećera skrivaju energetska pića?

Na ova i još mnoga druga pitanja odgovore su dobili učenici predmetne nastave na prvom integriranom danu vezanom uz zdravlje. Koordinatori učiteljica Ivana Strbad i učitelj Denis Kirić surađujući s ostalim učiteljima predmetne nastave i pedagoginjom Jelenom Sobočan Tkalčec osmislili su radionice na kojima su učenici predlagali zdravije inačice obroka u školskom jelovniku te učili o nutritivno bogatoj i nutritivno siromašnoj hrani.

Poučno je bilo na predavanju i radionici volontera Hrvatskog Crvenog križa – Gradskog društva Crvenog križa Čakovec Alenke Novak i Davida Kanižaja. Učenicima su približili osnove pružanja prve pomoći te istaknuli važnost svladavanja panike u trenucima kada je nekome pomoć potrebna. Volonter David Kanižaj ispričao im je svoje iskustvo pomaganja osobi koja je doživjela srčani udar te pozvao učenike da se odazovu akcijama Hrvatskog Crvenog križa na kojima volonteri educiraju građane o načinu pružanja prve pomoći jer nikad ne znamo kada će netko trebati pomoć.

S velikim zanimanjem i pozornošću učenici su pratili sve aktivnosti.