Priredba za sv. Nikolu u Palinovcu

Sveti Nikola u Donjem Pustakovcu
5. prosinca 2022.
Dabar 2022 – Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja
5. prosinca 2022.

Priredba za sv. Nikolu u Palinovcu

Nakon dvije godine stanke, opet veselje. U naš Dom kulture stigao je sveti Nikola.

Ne kaže se uzalud da je škola živo srce koje kuca i sve pokreće u malim mjestima. Tako je i u Palinovcu. Vrijedne članice Udruge žena Palinovec već godinama organiziraju doček sv. Nikole u mjestu i darivanje djece od rođenja do kraja četvrtog razreda. Unatrag par godina u to se uključio i Mjesni odbor. Prije same priredbe žene uređuju pozornicu, dvoranu, ukrašavaju šibe za krampusa.  Mi učenici i učiteljice naše PŠ dajemo program kojim dočekujemo omiljenog gosta. U prepunoj dvorani svi s nestrpljenjem čekamo njegov dolazak. On dolazi u pratnji dvaju krampusa. Sveti Nikola je i voditelj našeg programa. On pozdravlja sve prisutne i najavljuje naš program. Redaju se recitacije, pjesme, ples. Na kraju programa opet dolazi sv. Nikola i poziva djecu da dođu po zaslužene poklone. Vrijedne članice Udruge pripremaju langoše, kuhano vino i čaj za sve prisutne.

Učenici i učiteljice PŠ Palinovec