Terenska nastava u našoj metropoli

Akcija prikupljanja za sklonište za životinje “Prijatelji životinja” u Čakovcu
14. listopada 2022.
Dani kruha u našoj školi
17. listopada 2022.

Terenska nastava u našoj metropoli

U srijedu 12.listopada 2022. godine učenici od prvog do četvrtog razreda naše škole prijepodnevne sate proveli su na terenskoj nastavi u glavnom gradu Hrvatske – Zagrebu. Učenici od prvog do trećeg razreda upoznali su grad Zagreb : šetnjom Trgom bana Josipa Jelačića, odlaskom do Manduševca, katedrale i šetnjom tržnicom Dolac. Istovremeno su učenici četvrtih razreda upoznavali povijesnu jezgru grada Zagreba – Trg bana Josipa Jelačića, zatim su se uspinjačom odvezli do Griča, prošetali do Markova trga, Kamenitih vrata, čuli zanimljive i povijesno važne događaje koji su se zbili na Krvavome mostu te kasnije posjetili Zagrebačku katedralu. Nakon šetnje Zagrebom zajedno su pogledali kazališnu predstavu “ Dnevnik Pauline P.” prema istoimenom romanu Sanje Polak u izvedbi Dječjeg kazališta Žar ptica. Kroz predstavu ih je vodila desetogodišnja brbljava Paulina zapisujući zgode u svoj dnevnik. Naučili su da, usprkos brzini života, moramo naći vremena jedni za druge. Terensku nastavu priveli su kraju posjetom Zoološkom vrtu grada Zagreba. Vidjeli su mnogobrojne životinje. Na ovoj su terenskoj nastavi stekli nova znanja, iskustva i lijepe uspomene.