Terenska nastava učenika od 1. do 3. razreda u Ekopark Krašograd

Dan Europe
13. svibnja 2022.
Završna konferencija i natjecanje Erasmus plus projekta GO-CAR-GO u Ptuju
20. svibnja 2022.

Terenska nastava učenika od 1. do 3. razreda u Ekopark Krašograd

Dugo očekivanu i odgađanu terensku nastavu u Ekopark Krašograd konačno smo ostvarili!

Tog petka, 13. svibnja 2022., vladalo je veliko uzbuđenje među učenicima naših škola. Bila je to učenicima prva terenska nastava izvan Međimurske županije nakon dugo vremena, i onima najmlađima u 1. razredima, a i onim najstarijim u 3. razredima.

Velikim smo autobusom svi zajedno krenuli ujutro za Zagreb. Ubrzo su se autobusom proširile rečenice: Gladni smo! Žedni smo! Nakon kratke stanke, siti i okrijepljeni mogli smo nastaviti put. U Krašograd smo stigli kako smo i planirali, oko 10 sati. Na dolasku nas je čekalo nekoliko animatora koji su nas podijelili u grupe i naša avantura je započela. Najprije smo energiju obnovili uz kekse i Kraš express, a zatim krenuli vlakićem u razgledavanje imanja. Upoznali smo i družili se s Kraševim životinjskim carstvom. Vidjeli smo različite životinje: vijetnamske svinje, ovce, koze, jarce, nojeve, srne, magarce, ponije, patke, žabe i različite vrste riba. Okušali smo se u mužnji kravice, no ne prave, već one mehaničke. Naučili smo i ponovili o slijedu „od polja do stola“, odnosno o putu nastajanja nekog proizvoda od biljke u polju, njenog ploda, preko brašna, pa sve do pripreme tijesta i izrade raznih oblika od tijesta. Uz učenje, bilo je tu i puno zabavnih i natjecateljskih aktivnosti – skakanje na trampolinu, potezanje konopa, skakanje u vrećama, potraga za skrivenim blagom i još puno drugih igri. Boravak na imanju završili smo podjelom diplomi najuspješnijim učenicima, a svi su učenici na odlasku dobili nešto od slatkiša. Pomalo umorni, ali u dobrom raspoloženju i puni dojmova, oko 15 sati krenuli smo prema našem Međimurju.