Županijsko Natjecanje iz engleskog jezika i ove godine u našoj školi

Županijsko natjecanje iz engleskog jezika
28. veljače 2023.
Školsko natjecanje iz hrvatskog jezika
5. ožujka 2023.

Županijsko Natjecanje iz engleskog jezika i ove godine u našoj školi

Na školskoj razini Natjecanja iz engleskog jezika za osnovne škole ove godine sudjelovalo je više od 13 tisuća učenika iz cijele Hrvatske, a od toga je u Međimurskoj županiji bilo 345 učenika. Na žalost, nisu svi dobili priliku sudjelovati na županijskoj razni, čiji je domaćin i ove godine bila naša škola. U utorak 28. veljače u našu je školu pristiglo 36 najviše plasiranih učenika osmih, a ove godine po prvi puta i sedmih razreda sa svojim mentorima ili pratiteljima. Nakon kratkog programa dobrodošlice, koji su s učenicima pripremili učitelji Sandra Balent, Andreja Ščapec i Denis Kirić, te obraćanja ravnatelja Damira Kovačića i predsjednice županijskog povjerenstva Dubravke Vukšić, učenici su imali 90 minuta da pokažu svoje znanje i vještinu slušanja s razumijevanjem, čitanja s razumijevanjem i uporabe engleskog jezika. Povjerenstvo je stručno obavilo svoj zadatak te se ponovo pokazalo da u našoj županiji ima izvrsnih „malih Engleza“. U kategoriji 7. razreda prvo je mjesto osvojila Elena Vrtarić (OŠ Strahoninec), drugo mjesto Marko Horvat (II. OŠ Čakovec), a treće mjesto dijele Tesa Kovačević (II. OŠ Čakovec), Leonard Strbad (OŠ Donji Kraljevec) i Lara Zelenić (OŠ Nedelišće). U kategoriji 8. razreda prvo mjesto osvojila je Matea Srnec (OŠ Strahoninec) s maksimalnim brojem bodova, drugo mjesto Katarina Hamonajec (OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu) dok treće mjesto dijele Ena Matoša (OŠ dr. Vinka Žganca Vratišinec) i Nikola Dolenec (I. OŠ Čakovec). U vrijeme pisanja ovog članka još se čeka potvrda državnog povjerenstva, no vjerujemo da će ove godine Međimurska županija imati i svoju predstavnicu na državnom natjecanju. Pohvale svim sudionicima, najviše učenicima. Mentori će sigurno sa zanimanjem pratiti njihove buduće uspjehe.