Učenici PŠ Sv.Juraj u Trnju i PŠ Palinovec dobili poligone za tjelesnu aktivnost

Projekt “Čitanjem do zvijezda”
21. listopada 2021.
Naše učenice uspješne mažoretkinje
25. listopada 2021.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo je kroz projekt Živjeti zdravo osigurao bespovratna sredstava iz Europskog socijalnog fonda koja su uložena u  provedbu aktivnosti Nacionalnog programa Živjeti zdravo i u okviru toga i aktivnosti Poligon za tjelesnu aktivnost školske djece. Važnost i inovativnost Poligona za tjelesnu aktivnost školske djece prepoznala je Europska komisija te nagradila Poligone kao jedan od 16 najboljih modela dobre prakse iz resora zdravstva, edukacije i sporta vezanih uz provedbu Cilja 3. Zdravlje – Osigurati zdrav život i promovirati blagostanje za ljude svih generacija koji je jedan od 17 Globalnih ciljeva održivog razvoja Ujedinjenih naroda.  U kolovozu ove godine u 1000 područnih škola u Republici Hrvatskoj koje nemaju sportsku dvoranu, a koje su se javile na javni poziv preko Agencije za odgoj i obrazovanje dostavljeni su Poligoni za tjelesnu aktivnost školske djece . Naša škola se također javila na javni poziv Agencije za odgoj i obrazovanje i uspjela dobiti dva poligona  za PŠ Sv. Juraj u Trnju i PŠ Palinovec. Tako naši učenici mogu uživati u sportskim aktivnostima koristeći puno elemenata tih poligona. Kako to izgelda pogledajte u galeriji.