Projekt “Čitanjem do zvijezda”

Ivan Vlahek i Sven Čavlek nagrađeni na „AI School Challenge“
18. listopada 2021.
Učenici PŠ Sv.Juraj u Trnju i PŠ Palinovec dobili poligone za tjelesnu aktivnost
21. listopada 2021.

Projekt “Čitanjem do zvijezda”

U našoj se školi ove školske godine provodi nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja Čitanjem do zvijezda. Čitamo tri knjige Roald Dahl: Vještice; Frances Burnett: Tajni vrt; Ransom Riggs: Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu. U projektu sudjeluju učenice 6.a Hana Branilović, Nika Naranđa, Mia Zelenić te učenici 5.r. Eva Bukal i Kain Hranjec. Voditeljica projekta za našu školu je knjižničarka Lidija Kovačić Faić. Pripremamo se za natjecanje u poznavanju pročitanih knjiga. Prema knjigama koje čitamo snimljeni su filmovi. Centar za kulturu Čakovec prikazuje te filmove samo za sudionike projekta. U srijedu 20.10.2021. u 11h gledali smo film Tajni vrt. Gledajući film, pobjegli smo u magični svijet u kojem se čuda događaju. Kući smo se vratili puni dojmova. Budući da naša knjižničarka radi i u OŠ Dr.Vinka Žganca Vratišinec, upoznali smo i tri nove prijateljice sudionice projekta Čitanjem do zvijezda.