Dan sigurnijeg interneta

Županijsko natjecanje iz informatike
20. veljače 2023.
Naši učenici na Općinskom fašnjaku
20. veljače 2023.

Dan sigurnijeg interneta

Dana 7. veljače 2023. u našoj školi obilježen je Dan sigurnijeg interneta, jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti.

Cilj je poslati snažnu poruku o važnosti prevencije elektroničkog nasilja, zaštite osobnih podataka djece, stvaranja sigurnog virtualnog okružja te dostupnosti kvalitetnih internetskih sadržaja za djecu i mlade.

Naši učenici i nastavnici iskoristili su priliku da se podsjete zašto je važno biti informiran kako bi izbjegli prijevare i osigurali sebi sigurno digitalno okruženje.

Učenici predmetne nastave su sa svojom učiteljicom informatike Jasminkom Horvat gledali edukativne video sadržaje čime su osvijestili i ponovili svoje znanje o sigurnosti interneta.

Učenici trećih razreda PŠ Palinovec i matične škole sudjelovali su u radionici „Budi Internet genijalac“ u kojoj su naučili kako riječi mogu promijeniti sliku. Bojali su bojanku, pisali strip, izradili plakate i nakraju se opustili uz zabavnu i poučnu igru „Interland.“

Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji slika.