Državni literarni natječaj Napiši pjesmu i osvoji bicikl – Sara Hranjec 4.h, 3. mjesto

Thanksgiving
17. prosinca 2021.
Projekt ” Veliki za male”
27. prosinca 2021.

Državni literarni natječaj Napiši pjesmu i osvoji bicikl – Sara Hranjec 4.h, 3. mjesto

Sara Hranjec, učenica 4.h razreda osvojila je 3. mjesto na Državnom literarnom natječaju za učenike od 4. do 8. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske pod nazivom Napiši pjesmu i osvoji bicikl.

Ovogodišnja tema natječaja bila je Vukovar – turistički dragulj, a na natječaj je pristiglo gotovo 250 pjesama iz čak 71 osnovne škole iz cijele Hrvatske.  Stručno povjerenstvo je Sarinu pjesmu Dođi u Vukovar uvrstilo među najbolja pjesnička ostvarenja natječaja te je nagradilo replikom vodotornja. Sara i njezina učiteljica, mentorica Anastazija A. Balent prisustvovale su svečanoj dodjeli nagrada preko aplikacije Zoom, a objavljen je i video zapis Sarine pjesme koji je u kratkom roku imao preko 700 pregleda.