Mladi biolozi učili o pticama na Marini u Prelogu

„Zasadi stablo, ne budi panj“
13. siječnja 2023.
Školsko natjecanje iz geografije
30. siječnja 2023.

Mladi biolozi učili o pticama na Marini u Prelogu

Prohladna subota nije omela polaznike Mladih biologa da svoje znanje obogate učeći o monitoringu ptica na Marini u Prelogu. Djelatnici Međimurske prirode – Javne ustanove za zaštitu prirode zanimljivo su im približili znanja o ptičarenju.

Riječ je o najstarijem i najvećem projektu koji od 1967. g. organizira Wetlands International, svjetska organizacija za zaštitu močvarnih područja. Projekt doprinosi boljoj zaštiti ptica i njihovih staništa na lokalnoj, nacionalnoj i globalnoj razini.

Hrvatska se akciji pridružila osamdesetih godina prošlog stoljeća, a dosad je u nju uključeno više od 500 lokaliteta.

Zimsko prebrojavanje ptica veliki je pothvat i izazov za sve sudionike, no uz odlično vodstvo djelatnika Međimurske prirode – Javne ustanove za zaštitu prirode Međimurske županije bilo je zabavno i poučno. Učenici su naučili kako se prebrojavaju ptice te niz zanimljivosti o kormoranima, patkama, ćubastim gnjurcima i kako ih prepoznati. Očaravajuća zimska idila i u njenom okrilju brojni zanimljivi, rijetki i ponekad neočekivani predstavnici ptičjeg svijeta nikog ne ostavljaju ravnodušnim.

Mladi biolozi naše škole ponosni su što su i oni dio ove priče!