Naši učenici posjetili izložbu Diverterra u OŠ Kotoriba

OŠ Hodošan i ove godine mnogobrojnim aktivnostima obilježila Hrvatski olimpijski dan
13. rujna 2023.
26. rujna – Europski dan jezika
7. listopada 2023.

Naši učenici posjetili izložbu Diverterra u OŠ Kotoriba

Učenici OŠ Hodošan, polaznici Mladih biologa, 12. rujna 2023. posjetili su putujuću izložbu s multimedijalnim sadržajima Diverterra u Kotoribi.
Međimurska priroda – Javna ustanova za zaštitu prirode i Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja i Zavod za zaštitu okoliša i prirode u prostor sportske dvorane Osnovne škole Jože Horvata Kotoriba postavili su ovu interaktivnu i zanimljivu izložbu.

Diverterra pokriva teme zaštite prirode i okoliša s fokusom na jednu od najvećih ugroza – klimatske promjene, a naši su je učenici posjetili u sklopu projektnih aktivnosti Zajednice škole – rezervata biosfere Mura – Drava – Dunav.
Kroz prirodoslovnu tematiku vodili su ih avatari ježa, morske kornjače, vidre, risa, dinarskog voluhara, medvjeda i pčela.

Na zanimljiv način ponovili su, ali i saznali puno novog o moru, slatkovodnim ekosustavima,  šumskim ekosustavima, krškom i planinskom ekosustavu; vremenu, klimi i klimatskim promjenama i održivom razvoju preko utjecaja pojedinca na okoliš.