OŠ Hodošan i ove godine mnogobrojnim aktivnostima obilježila Hrvatski olimpijski dan

Obilježavanje Olimpijskog dana
10. rujna 2023.
Naši učenici posjetili izložbu Diverterra u OŠ Kotoriba
28. rujna 2023.

OŠ Hodošan i ove godine mnogobrojnim aktivnostima obilježila Hrvatski olimpijski dan

U ponedjeljak 11. rujna 2023. godine učenici i djelatnici naše škole obilježili su Hrvatski olimpijski dan.

Učenici razredne nastave svoje su aktivnosti uspješno realizirali na vanjskim, rekreativnim prostorima ZEU Prode Hodošan. Dan su započeli predavanjem prometne policije o sigurnosti djece u prometu. Učenici prvog razreda dobili su na dar reflektirajuću vrećicu za papuče. Članovi ZEU Prode Hodošan učenicima su održali praktično i poučno predavanje o zaštiti Zemlje od onečišćenja, a na kraju samog izlaganja učenici su praktično razvrstavali otpad u već pripremljene spremnike. Nakon užine učenici su se po razredima natjecali u brzom trčanju, trčanju s lopticom na žlici i skakanju u vreći. Nije izostala ni najdraža igra graničara. Najuzbudljiviji dio dana za učenike razredne nastave bio je kada je predstavnik ZEU Prode Hodošan Kristian Vuk proglasio pobjednike i podijelio medalje za najbolje u kros trčanju i održanim natjecateljskim igrama.

Za učenike predmetne nastave učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture Tomislav Horvat organizirao je biciklijadu. Bila je ovo prilika da se učenike podsjeti na pravila kretanja biciklista u prometu. Kako bi sve proteklo u najboljem redu pobrinuli su se djelatnici PU Prelog, koji su osiguravali kolonu vozača bicikala, te razrednice i predmetni učitelji i učiteljice koji su vozili s učenicima. Povorka od stotinjak učenika na čelu s ravnateljem Damirom Kovačićem krenula je put Zelengaja. Tamo su nakon okrepe zaigrali nogomet, odbojku i badminton. Uslijedio je povratak do škole. Odvozili su 12 kilometara. Za svaku pohvalu!