Nera Košak najbolja u državi u “CASCADE Scientific Game“.

Završne aktivnosti projekta „Treninga životnih vještina“
31. svibnja 2023.
Stručni skup “Bioraznolikost voda našeg zavičaja”
5. lipnja 2023.

Nera Košak najbolja u državi u “CASCADE Scientific Game“.

Kraj školske godine se bliži, ali to ne umanjuje entuzijam i nizanje odličnih rezultata. Po prvi puta učenici diljem Republike Hrvatske imali su prilike sudjelovati u  ‘CASCADE Scientific Game“.
Radi se o projektu CASCADE koji je financiran  iz Programa suradnje Interreg V-A Italia-Hrvatska 2014/2020 te ima za cilj zaštitu i obnovu bioraznolikosti u morskom i obalnom okolišu u Italiji i Hrvatskoj. Projektne aktivnosti bile su usmjerene na definiranje učinaka ekstremnih događaja na morske ekosustave, razvoj metodologija i aktivnosti obnove na temelju znanstvenih dokaza, razvoj i poboljšanje sustava praćenja, pristup podacima praćenja putem informacijskog sustava. CASCADE Scientific Game’, natjecanje za učenike iz hrvatskih i talijanskih škola, provelo se online 19.svibnja 2023. u 9 sati. Cilj je da učenici nauče više o bioraznolikosti kao ključnom elementu morskih ekosustava, koristeći se ‘deduktivnim razmišljanjem’ i ‘logičkim zaključivanjem’ koji su potrebni ne samo za znanost, već i za njihov budući život. Inovativan je ovo pokušaj motiviranja učenika ponavljanjem uzbuđenja znanstvenog istraživanja primijenjenog za rješavanje velikog ekološkog izazova kopnenih, obalnih i morskih ekosustava. Učenica Nera Košak iz OŠ Hodošan pod mentorstvom učiteljice Kristine Vrabec ostvarila je najbolji rezultat i time odnijela zasluženo prvo mjesto kao najbolja škola u Republici Hrvatskoj. Ova nagrada ima još zlatniji sjaj s obzirom na temu natjecanja, a OŠ Hodošan je škola koja dolazi s krajnjeg sjevera Hrvatske.