Obilježen Europski dan jezika

Posjet skloništu „Prijatelji životinja“ u Čakovcu u sklopu projekta ” I ja volontiram”
5. listopada 2021.
Dani kruha i zahvalnosti za plodove polja u PŠ Palinovec
8. listopada 2021.

Obilježen Europski dan jezika

Naša škola je i ove godine obilježila Europski dan jezika. Zajedno s OŠ dr. Ivana Novaka Macinec pokrenut je eTwinning projekt. Uključile su se škole iz Hrvatske, Francuske, Španjolske, Portugala, Litve, Grčke, Rumunjske i Poljske. Naši učenici sedmih razreda su, na satima dodatne nastave Engleskog jezika, s učiteljem Denisom Kirićom, izrađivali zastave europskih zemalja i naučili kojim zemljama pripadaju. Razgovarali su o važnosti učenja stranih jezika te su u aplikaciji Mentimeter izrađivali wordclouds (oblake riječi) na hrvatskom. Podučili su ostale sudionike hrvatskom jeziku, a i sami su pokušali govoriti različitim europskim jezicima.

U ponedjeljak, 27.9.2021., učenici su igrali kviz te pokazali odlično poznavanje europskih jezika i osvojili izvrsno 1. mjesto (od 25)!

Više o samom projektu možete pročitati na Internet stranici https://twinspace.etwinning.net/194506, dok dio slika i videa možete pogledati u našoj galeriji na sljedećoj poveznici https://wke.lt/w/s/7fmGUP.