Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Sveti Juraj u Trnju
23. listopada 2023.
Nastava TZK na Gradskim bazenima “Marija Ružić” Čakovec
7. studenoga 2023.

Obilježeni Dani kruha

U srijedu 18. listopada 2023. godine učenici od prvog do četvrtog razreda matične škole obilježili su Dane kruha.

Mame su kod kuće zamijesile tijesto i donijele ga u školu. Prvi i drugi razred radio je kolačiće od prhkog tijesta, a treći i četvrti klipiće od dizanog tijesta. Naravno da je brašno bilo na sve strane! Kada su završili s miješenjem klipića i kolačića, krenuli su u četvrti razred na prezentaciju. Vjeroučiteljica Valerija uz prezentaciju je razgovarala s učenicima kako se od malog zrna pšenice dođe do kruha. Naučili su kako se radi kruh (brašno, voda, kvasac, sol i malo šećera) te da je puno truda i rada potrebno uložiti da bismo kruh ispekli. Podsjetili su se i da se kruh ne smije bacati jer mnogo djece nažalost gladuje. Umjesto da kruh  bace, mogu nahraniti životinje. Nakon što je vjeroučiteljica bila gotova s prezentacijom, treći i četvrti razredi recitirali su i pjevali. Naravno da su i prvašići  pokazali što su naučili i zapjevali su s drugim razredom. Po školi se širio miris pečenih kolača. Učiteljice su rekle: „Klipići i kolačići su gotovi!“ Svi su se pomolili, zahvalili Bogu za kruh i s nestrpljenjem  krenuli jesti.  Sve je bilo jako ukusno, slasno i brzo se pojelo.

Dani kruha u školi su svečano i veselo obilježeni uz obilje smijeha, radosti i zahvalnosti.

Hana Horvat, 4.h razred