Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Sveti Juraj u Trnju

Književnica Melita Rundek dijelila mnoštvo petica
20. listopada 2023.
Obilježeni Dani kruha
24. listopada 2023.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Sveti Juraj u Trnju

Danas je bilo veselo u PŠ Sveti Juraj u Trnju. Obilježavali smo Dane kruha. Sve je počelo tako što su učenici sa svojim učiteljicama gledali tetu kuharicu kako mijesi tijesto za kruh tj. za  klipiće. Nakon što se tijesto diglo, svi zajedno prionuli su na posao. Pregače, modlice, valjci za rastezanje tijesta bili su spremni, a male, vrijedne ruke slagale su klipiće i peciva različitih oblika.  Pripremivši klipiće i pecivo za pečenje, učenici su s vjeroučiteljicom odgledali prigodnu prezentaciju o kruhu i zahvalnosti na njemu. Za to vrijeme pecivo je bilo pečeno pa su  svi zajedno krenuli na degustaciju finog, mirisnog i ukusnog peciva.