Pokazne vježbe DVD-a Palinovec učenicima PŠ Palinovec

Učenici predmetne nastave uspješni na županijskoj razini brojnih natjecanja
25. travnja 2023.
Sjajno 8. mjesto na Državnom natjecanju iz Informatike
2. svibnja 2023.

Pokazne vježbe DVD-a Palinovec učenicima PŠ Palinovec

U petak 18. travnja 2023. u posjet Područnoj školi Palinovec došli su pripadnici DVD-a Palinovec. Došao je predsjednik Franjo Jančec, zapovjednik Robert Horvat, dozapovjednik Ivan-Petar Srpak i vatrogasac u punoj opremi Viktor Srpak. Prvo je predsjednik Franjo Jančec održao kratko predavanje o DVD-u i pozvao učenike da se učlane u Društvo. Zatim je dozapovjednik Ivan-Petar pokazao kratki film o prošlogodišnjim natjecanjima i uspjesima. U nekima su sudjelovali i naši učenici. Nakon toga slijedio je kviz od 10 pitanja o tome što su učenici upamtili iz predavanja. Za kviz su učenici bili podijeljeni u četiri skupine. Dvije najbolje skupine dobile su slatke nagrade. Onda je slijedio praktični dio. Isprobali su gašenje s pjenom i vodom. Gasili su velikom i malom mlaznicom. Naravno da su na kraju svi dobili slatkiše i poziv da se uključe u vježbe našeg DVD-a. Zaštitnik vatrogasaca je sv. Florijan čiji je dan 4. svibnja te su svi pozvani na misu i druženje poslije mise.