Posjet Parku prirode Papuk

Radionica ” Divlji susjedi”
29. studenoga 2023.
Cijepljenje petih razreda
5. prosinca 2023.

Posjet Parku prirode Papuk

Sudionici međunarodnog projekta Zajednica škola, 7. studenoga 2023. sudjelovali su u prvoj zajedničkoj aktivnosti ove godine. Učenici OŠ Hodošan, OŠ Mursko Središće, OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica i OŠ Orehovica zajedno su proveli dan u Parku prirode Papuk. Posjetili su Geo-info centar Voćin i park šumu Jankovac. U nastavku pročitajte što su sve vidjeli, naučili i neke njihove dojmove.

„Bilo mi je jako lijepo i zanimljivo. Posebno je zanimljivo bilo slušati o životinjama koje tamo žive. Pejzaži su bili kao iz najljepših dokumentaraca. I tad postaneš svjestan da je to dio naše domovine. Uživala sam u šetnji šumom i posjetu slapu Skakavac“.

Lucija

 

„Krenuli smo na put u Papuk i Voćin. U Voćinu smo razgledali muzej i bilo je vrlo zabavno. Pogotovo kada smo bili u 6D kinu. Svi smo se nasmijali i prestrašili od prskanja vode… Geo info Centar Voćin brzo smo riješili. I krenuli smo na planinarski put. Iako je padala kiša, nismo se predali, već smo krenuli do prekrasnog slapa Jankovac.  Kada smo završili s pogledom na taj slapić, prešli smo krug oko Javorovca. Javorovac je jezero koje okružuju prekrasni puteljci i svakojake šume.“

Lara

 

„U utorak 7. studenoga članovi grupe Mladi biolozi krenuli su na izlet u Park prirode Papuk pod vodstvom učiteljice Kristine Vrabec. Izlet je započeo u 8:00 sati skupljanjem ispred škole. Druženje u busu bilo je jedan od najzabavnijih dijelova izleta jer su s nama išle druge škole i naši vršnjaci pa su se rodila i nova prijateljstva. U 12:00 sati stigli smo u Geo info centar u Voćinu gdje su nas dočekale ljubazne predavačice

i upoznale nas s povijesti i ljepotom Parka prirode Papuk. U sklopu centra isprobali smo 4D kino, 3D naočale, stvarno iskustvo potresa i vidjeli različite vrste životinja i kamenja koji prebivaju na Papuku. Nakon razgleda Geo info centra zaputili smo se u šetnju kroz Park šumu Jankovac i do slapa Skakavca. Zbog nepogodnog vremena i lagane kiše ubrzo smo završili razgledavanje prirode te krenuli  kući.

Ovaj predivan izlet i lijepo druženje završili smo stajanjem u Mc Donald’s-u u Koprivnici i nakon toga sretno stigli kući u 21:00 sat. Ovaj izlet ostat će nam svima u lijepom sjećanju kao novo iskustvo i zabavno druženje.“

Nika

 

„7.11.2023. išli smo na terensku nastavu u muzej PP Papuk, Voćin i Šumu Jankovac. S nama su išli učenici iz drugih škola. S njima smo se brzo sprijateljili. U muzeju smo naučili i saznali mnogo zanimljivosti o svijetu te smo bili u kinu koje je u sklopu muzeja. U kinu je bilo zanimljivo i filmić je bio poučan. Nakon muzeja otišli smo do slapa i malo prošetali kroz šumu Jankovac. Na kraju dana bilo je jako lijepo i poučno te smo se lijepo zabavili.“

Lorena