Radionica ” Divlji susjedi”

Planetarij Odiseja u našoj školi
25. studenoga 2023.
Posjet Parku prirode Papuk
1. prosinca 2023.

Radionica ” Divlji susjedi”

Učenici OŠ Hodošan, 15. studenog 2023. sudjelovali su u radionici „ Divlji susjedi “u organizaciji  Centra za kulturu Čakovec te Javne ustanove za zaštitu prirode Međimurske županije. Ovoj poučnoj i zanimljivoj radionici prisustvovali su i učenici OŠ Mursko Središće i učenici OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. U uvodnom djelu učenici su osvijestili brojne blagodati gradskih parkova. U nastavku radionice slijedila je lagana šetnja Perivojem Zrinski uz zanimljive priče o njegovim stanovnicima – pticama, ježevima, šišmišima, kukcima, stablima različitih vrsta. Učenici su zavirili i u kućice za ježeve, ptice i šišmiše, kao i u hotel za kukce te dobili ideje i inspiraciju kako da i sami postanu aktivni zaštitnici prirode. Uz pomoć dalekozora i priručnika za prepoznavanje ptica učenici su uočili pernate stanovnike Perivoja poput djetlića, brgljeza, gačaca, plavetne i velike sjenice i golubova.
Bilo je ovo još jedno krasno druženje i nastavak prijateljstva sudionika međunarodnog projekta Zajednica škola.

Više možete pročitati i na poveznici https://www.medjimurska-priroda.info/2023/11/upoznali-blagodati-perivoja-zrinski/.