Posjet učenika 3. i 4. razreda HE Dubrava

Nikola Kovač sedmi na državnom Natjecanju iz tehničke kulture
12. svibnja 2023.
Kreativne osmašice na dodjeli modnih Oscara – jedan dodijeljen Neri Košak
18. svibnja 2023.

Posjet učenika 3. i 4. razreda HE Dubrava

U petak 5. svibnja 2023. učenici 3. i 4. razreda posjetili su HE Dubrava, jednu od tri hidroelektrane na rijeci Dravi na sjeveru Hrvatske. Imali su priliku čuti i vidjeti način rada hidroelektrane. Saznali su kako njezin rad utječe na život životinja u rijeci Dravi. Popeli su se i na branu kako bi vidjeli na koji se način zadržava voda i kako se upravlja njezinim tokom. S hidroelektrane se pruža pogled na najveću u Hrvatskoj sunčanu elektranu koja je pri kraju izgradnje. Od tri obnovljiva izvora energija učenici su vidjeli kako se dva obnovljiva izvora energije – sunce i voda koriste u proizvodnji električne energije. Na taj način ponovili su i utvrdili znanje o energiji i o obnovljivim izvorima energije o kojima uče od prvog razreda.