Posjet Vukovaru, posjet Gradu Heroju

Obilježen Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
17. studenoga 2022.
Mjesec borbe protiv ovisnosti
30. studenoga 2022.

Posjet Vukovaru, posjet Gradu Heroju

Učenici osmih razreda naše škole u pratnji učiteljica Željke Tot i Mirjane Štrok u ranim jutarnjim satima 14. studenog 2022. krenuli su u Grad Heroj – u Vukovar. Srdačno su ih dočekale djelatnice Memorijalnog centra Domovinskog rata te ih uputile u aktivnosti i sadžaje dvodnevne terenske nastave. Na samom početku pratili su predavanje tijekom  kojeg su saznali zašto je došlo do Domovinskog rata te kako se branio Vukovar. Nakon ručka  posjetili su Muzej vučedoske kulture i Gradski muzej grada Vukovara. Slobodno vrijeme iskoristili su za odlazak na vodotoranj te šetnju gradom. Svijeću su zapalili pri spomeniku svima stradalima u Domovinskom ratu. Obišli su i most posvećen Jeanu-Michelu Nicolieru. Nakon svih obilazaka došlo je vrijeme za zabavu. Večer su proveli u disku družeći se s učenicima iz drugih škola. U sjećanju će im ostati i noćenje u velikim spavaonicama hostela (u zgradi nekadašnje vojarne). Idući dan posjetili su memorijalne lokacije grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskog cesti, Memorijalno groblje, Spomen dom Ovčaru i masovnu grobnicu na Ovčari. Svoju terensku nastavu završili su Školom mira i kvizom znanja. Predstavnici naše škole Teo Krznar i Nera Košak osvojili su zavidno prvo mjesto na kvizu znanja pokazavši koliko puno su o Vukovaru i Domovinskom ratu naučili.  Puni dojmova, novih prijateljstava i stečenog znanja vratili su se u večernjim satima 15. studenog svojim mirnim domovima.