Terenska nastava učenika sedmih razreda u Šibeniku
14. lipnja 2023.
Read your way to better English
15. lipnja 2023.

Škola u prirodi

Exif_JPEG_420

Na put smo krenuli jako rano. Ukrcali smo se u autobus i krenuli.

Put je bio dugačak. Došli smo u NP Krka. Tamo nas je dočekao jedan zanimljivi vodič koji nas je vodio kroz sve te prekrasne slapove. Vidjeli smo i jednoga čovjeka kako je kovao u kovačnici i jednu ženu koja je tkala. Razgledali smo sve slapove i  otišli na ručak  u NP Krka. Najeli smo se i otišli na vožnju brodom koji nas je odveo do autobusa. Stigli smo u hotel Andrija. Hotel je bio jako lijep i prilagođen djeci. Idući dan išli smo u razgledavanje grada Šibenika. Grad Šibenik ima četiri tvrđave. U Šibeniku smo bili u katedrali Svetoga Jakova. U katedrali smo vidjeli staru krstionicu. Razgledali smo Šibenik i otišli na kiosk Tisak gdje smo kupili razglednice i poštanske marke. Ručali smo u restoranu Antin gušt i otišli u Sokolarski centar. Vodič nam je prezentirao sovu i sokola. Kasnije smo otišli vidjeti i druge ptice. U hotelu smo se kupali u bazenu, a kasnije napisali razglednice i poslali je svojim  obiteljima. U petak smo se morali rano probuditi jer smo se morali odjaviti iz hotela. Došli smo u Šibenik gdje nas je dočekao brod koji nas je odveo na otok Zlarin. Na otoku Zlarinu posjetili smo muzej koralja. Vodičica nam je pokazala kako su koralji nastali i sve o njima. Blizu muzeja bila je suvenirnica koralja koju smo posjetili i vidjeli kako se izrađuje nakit od koralja. Brodom smo se vratili natrag u Šibenik. Opet smo ručali u restoranu Antin gušt. Najeli smo se, ukrcali u autobus i krenuli za Hodošan.

U školi u prirodi najviše mi se svidjelo to što smo se svi zajedno družili, zabavljali, uz to i učili i posjećivali razna mjesta.

Jakov Naranđa, 4.h