Read your way to better english

Učenici OŠ Hodošan, s mentorima Denisom Kirićem i Sandrom Balent, ove su godine bili sudionici pilot-projekta Read your way to better English. Projekt je pokrenula Mia Mandić iz izdavačke kuće Profil Klett, a time su učenici, koji su to htjeli, na deset mjeseci dobili pristup Oxfordovoj digitalnoj knjižnici s više od 720 knjiga na engleskom jeziku. Kodove za pristup knjižnici su financirali Međimurska županija, Grad Čakovec, Varaždinska županija i Grad Varaždin. Učenici su istraživali knjižnicu i marljivo čitali te sudjelovali u raznim radionicama koje su provodili mentori na satima dodatne i redovne nastave. Završetak projekta obilježen je online kvizom koji je sastavila i vodila poznata „lovkinja“ Morana Zibar. U kvizu je sudjelovalo 124 učenika petih i šestih razreda te 116 učenika sedmih i osmih razreda. Od dvanaest učenika iz OŠ Hodošan najbolji je rezultat ostvarila Eva Bukal, učenica šestog razreda. U svojoj kategoriji je ostvarila izvrsno šesnaesto mjesto i time zaslužila svoje mjesto na finalnom druženju u hotelu Terme Sveti Martin. Tamo se, 6. lipnja, okupilo po trideset učenika (29 najviše rangiranih te, po kvizaškoj tradiciji, pretposljednje rangirani učenik) iz svake kategorije. Učenici su izvlačenjem podijeljeni u mješovite timove te su odigrali pravi pub kviz koji je sastavila i ponovo vodila, no ovoga puta uživo, Morana Zibar. Sve je završilo ručkom i druženjem, a učenici i mentori su se sigurno kući vratili dobro raspoloženi i bogatiji za jedno zanimljivo iskustvo. Nadamo se sudjelovanju i dobrim rezultatima i sljedeće školske godine kada se projekt širi i na ostatak Hrvatske.

Galeriju fotografija možete pogledati na sljedećoj poveznici https://wakelet.com/wake/nmuUIH-SyELeSyayFe9sa