Posjet izložbi “Reptilomanija”

Integrirani dan razredne nastave “Pozdrav proljeću”
21. svibnja 2024.
Sedmaši na maturalcu
5. lipnja 2024.

Posjet izložbi “Reptilomanija”

Učenici OŠ Hodošan 22. svibnja 2024. sudjelovali su na edukativnoj izložbi koju organizira UDRUGA EQUUS, neprofitna udruga studenata Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj ove izložbe je svim znatiželjnicima približiti tematiku egzotičnih životinja i omogućiti dobivanje potrebnih informacija počevši od najosnovnijih kao što su upoznavanje sa najčešćim vrstama egzotičnih životinja držanih kao kućni ljubimci, potrebnih prikladnih uvjeta smještaja, prehrane, mogućnosti uzgoja kao i liječenja.

Malo je reći da nam je ovaj put bio avantura jer ne samo da smo se po prvi puta do Zagreba vozili vlakom već smo tamo imali prilike uživo dodirnuti neke od egzotičnih gmazova te kroz predavanja studenata naučiti kako i životinje često obolijevaju od raznih parazita te im je potrebna medicinska pomoć da bi preživjeli.